Ak správny chlap vie uvariť guláš jednou rukou, lebo v druhej má pivo, tak správna mamička vie variť jednou rukou, lebo v druhej drží bábätko. A nielen variť. A nielen jednou rukou. Za pár týždňov som sa naučila otvárať umývačku riadu nohou, natierať chlieb jednou rukou a využívať na maximum aj zuby a kolená na prichytenie čohokoľvek.

Varenie s malým bábätkom nie je nemožné, ale ani jednoduché. Zabudnite na zdĺhavé a piplavé roboty, prejdite na osvedčené bleskovky a pokojne zaraďte do jedálnička aj chlieb s maslom alebo vianočku s medom. Prvé náročné týždne je najdôležitejšie prežiť. Keď sa bábätko naučí dlhšie samo spávať, príde čas aj na vyberanejšie jedlá. Všetko chce svoj čas.

V neposlednom rade treba začať na maximum využívať zásoby z mrazničky, špajze… a otecka, babky a ochotných príbuzných, ktorí vám vaše náročné bábätko zabavia, kým si navaríte, alebo rovno prinesú uvarený obed. Nájsť si čas na varenie popri bábätku nie je taký problém, ako si nájsť čas na následné blogovanie. Písanie ľavou rukou už síce ako-tak zvládam, ale kto by chcel sedieť za počítačom, keď máte doma také nádherné bábätko, na ktoré sa neviete vynadívať?

Rebarborové poháre

  • 1kg rebarbory
  • 300 g kryštálového cukru
  • vanilka
  • 500 ml šľahačky

Rúru predhrejeme na 190˚C. Očistenú rebarboru nakrájame na menšie kúsky, vložíme do pekáča, zasypeme cukrom, vanilkou, zakryjeme alobalom a pečieme 45 – 60 minút domäkka. Z pekáča zlejeme šťavu a ak chceme, ešte ju na panvičke zredukujeme na hustý sirup. Rebarboru môžeme aj rozmixovať na jemnejšie pyré. Nepoužitú rebarboru zamrazíme v menších dávkach a používame ako plnku do koláčov, dezertov alebo ako základ na omáčku. Na rebarborové poháre vrstvíme vychladenú rebarboru, vyšľahanú šľahačku a zalievame rebarborovou šťavou alebo sirupom.